סוגי שנאים

בכל מערכת חשמל ומכשיר חשמלי אנחנו יכולים למצוא שנאי מסוג מסוים אשר מטרתו להעביר אנרגיה חשמלית ממעגל אחד לשני באמצעות שדה מגנטי שמשותף לשניהם. השנאי יוצר זרם משתנה במעגל אחד אשר יוצר שדה מגנטי משתנה, ולאחר מכן יש שדה מגנטי שיוצר מתח במעגל משני. על כך מבוסס תפקודו של כל מכשיר חשמלי.

אנחנו יכולים למצוא מגוון של שנאים החל משנאי חד פאזי, שנאי תלת פאזי אשר מתחלק בין שנאי תלת פאזי מעלה מתח ומוריד מתח, שנאי תלת פאזי לזרמים גבוהים, למתחים גבוהים, שנאי מבדד, שנאי יצוק ועוד. השנאי מאפשר יצירת זרם חילופין כלומר AC ולא זרם ישיר, DC.
אפשר למצוא שנאי תלת פאזי אשר מותאם גם על פי הציוד ומערכת החשמל בה הוא עובד. למשל, שנאי תלת פאזי למערכות חשמל אמריקאיות או שנאי תלת פאזי למערכות אירופאיות. הכל על פי הצורך.
שנאי מכל סוג שהוא, מהווים בסיס עיקרי בכל מערכות חשמל ארציות, אנחנו יכולים למצוא אותם בעמודי חשמל, במתחי רחוב (מתח גבוה) וכן בתמסורת כלל ארצית (מתח עליון) זאת בנוסף למכשירים חשמליים, שם הם נמצאים במתח נמוך. כך למשל נמצא אותן בטלפונים ביתיים, מכונות גילוח ועוד במקרים כאלה השנאים יהיו בתקע של מכשיר החשמל. אנחנו נמצא אותם גם במערכות טלפוניה שונות, בעיקר כאשר רוצים לבודד את הקו מהמכשיר, במערכות תקשורות קוויות ואלחוטיות.
חשוב לציין לכל שנאי יש נוסחאות שונות על פיהן הוא עובד. נוסחאות השנאי מוכרות היטב למי שמטפל בשנאים ובמערכות החשמל השונות. כפי שניתן להבין, רק מי שמתמחה בתחום יכול להרכיב שנאים על פי מידת ההכשרה שלו וכן על פי סוג השנאי בו מדובר. בשביל ללמוד על עבודת שנאים, כיצד להרכיב אותם וכיצד להשתמש בהם, יש ללמוד חשמל ברמה מסוימת. בקורס חשמלאים לומדים הכל אודות התקנה ותפעול של שנאים מסוגים שונים.
חשוב לציין שניתן למצוא גם מדריכים שונים באינטרנט על עבודת שנאים וכיצד מתקינים אותם, אך אם אין לכם ידע מקצועי בתחום, יש להזמין איש מקצוע שיעשה זאת עבורכם ולא לנסות לעשות זאת בעצמכם.
אם אתם מחפשים שנאים מסוגים שונים, ומומחים שיסבירו לכם אודותיהם או ירכיבו אותם עבורכם, אתם מוזמנים ליצור קשר עם חברת גמאטרוניק. צוות החברה ישמח לעמוד לרשותכם בכל עניין ועניין, להציע לכם הצעות מחיר אטרקטיביות בנושא ולענות לכל שאלה שיש לכם בתחום.