חשיבותו של שנאי מבדל

שנאי מבדל הוא שנאי שמטרתו למנוע הפרעות בתדרי הרדיו. הפרעות אלו עלות להימצא על גבי מערכות רשת החשמל, לחדור על הציוד האלקטרוני, ולפגוע במעגלים האלקטרוניים. שנאי מבדל מונע גם אפשרות שנתחשמל אם ניגע במוליך הפאזה, מאחר ושנאי מבדל לא מגיע לאדמה, למעשה הוא מנותק ממנה לחלוטין.

בדרך כלל נהוג להשתמש בשנאי מבדל מתוך כוונה ליצור הגנה במקומות רגישים, למשל במקלחות בהם יש חשש שנתחשמל. חשוב להבהיר אנחנו כן עלולים להתחשמל אם נגע בשני קצוות השנאי, אז כן תהיה התחשמלות. כמו כן אנחנו נמצא שנאי מבדל במערכות סאונד שונות במטרה למנוע הפרעות לצלילים הבוקעים מהן.

דוגמא למערכת בה נמצא הרבה שנאי מבדל היא מערכת אל פסק, מערכת שאמורה לאפשר עבודה סדירה של מערכות חשמל ומחשוב שונות גם במקרה של הפסקת זרם חשמלי. באפשרותנו לרכוש מערכות אל פסק ללא שנאי מבדל וכן עם שנאי מבדל. מערכות עם שנאי אומנם עולות יותר, הן יותר כבדות, ויוצרות רעש רב יותר, אך מדובר גם במערכות הרבה יותר עמידות, חזקות ובטוחות יותר.

אנחנו יכולים למצוא שנאי מבדל מסוגים שונים שההבדלים ביניהם נמדדים בכמות הוואלט על פיהם הם מתפקדים. בדומה לשנאים אחרים וכן למערכות אחרות, גם כאן נקבע השנאי איתו נעבוד על פי סוג המערכת, גודלה והצרכים שלה. אנחנו נדע איזה סוג שנאי מבדל אנחנו צריכים על פי צרכי המערכת. לשם כך חשמלאים יצטרכו לבחון מה בדיוק הצרכים שלנו ועל פיהם יקבע סוג השנאי איתו אנחנו נעבוד.

חשוב להבהיר, שנאי מבדל הוא דבר נחוץ, כפי שציינו בתחילת המאמר מדובר באלמנט ששומר על בטיחותנו, ומונע מצבים של התחשמלויות. אלמלא נשתמש בשנאי מבדל, אנחנו עלולים לסכן את עצמנו וכן את הסביבה שלנו. נקודה נוספת הכרחית שיש לזכור, עלינו לוודא שמדובר בשנאי שעובד בצורה תקינה, מוגן, שכל מרכיביו תקינים וסדירים. אחרת אנחנו עלולים לגלות שלמרות התקנת השנאי, אנחנו עדיין מסכנים את האנשים שנמצאים במקום. על מנת לדעת אם מדובר בשנאי תקין, אזי שיש לרכוש אותו במקום מסודר ושאנשים מקצועיים יבדקו אותו לפני השימוש בו.

לסיום, אם אתם זקוקים לשנאי מבדל אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר אנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל עניין ועניין. צוות החברה ישמח לענות לשאלותיכם ולעזור לכם להחליט איזה שנאי אתם צריכים.